Alfabetik Liste

Joseph de Maistre Sözleri Bu sayfamızda Joseph de Maistre tarafından söylenen özlü sözleri bir arada bulabilirsiniz. Kadınların en yanıldıkları nokta, erkeklere benzemek istemeleridir. Her memleketin hak ettiği bir hükümet vardır. Abartma, dürüst insanların yalanıdır.

Sadi Şirazi Sözleri Bu sayfamızda Sadi Şirazi tarafından söylenen özlü sözleri bir arada bulabilirsiniz. Şeyh Sadi Şirazi Sözleri / Bilge Sözleri İnsan ruhunu iki şey karartır: susulacak yerde konuşmak ve konuşulacak yerde susmak. Kadere cahil insan pençe gösterir. İnsanlarla münasebetin ateşle münasebetin gibi olsun. Çok uzaklaşma donarsın; çok yaklaşma yanarsın! Konuşmadan bir köşede oturan sağırlarla […]

Demokrit Sözleri Bu sayfamızda Demokrit tarafından söylenen özlü sözleri bir arada bulabilirsiniz. Demokritos Sözleri Demokrit Sözleri / Bilge Sözleri Çelişkiyi ve boş sözleri seven biri ciddi herhangi bir şey öğrenemez. Aklın üç belirtisi vardır. İyi düşünmek iyi söylemek iyi yapmak. Biz hiçbir şey bilemeyiz. Doğru ancak gerçeğin derinliğinde bulunabilir. Hakikat uçurumun dibindedir. Bir kadın tarafından […]

Jonathan Davis Sözleri Bu sayfamızda Jonathan Davis tarafından söylenen özlü sözleri bir arada bulabilirsiniz. Bana gülüyorsunuz, çünkü ben farklıyım. Ama ben de size gülüyorum, çünkü hepiniz aynısınız.

Jacques Delille Sözleri Bu sayfamızda Jacques Delille tarafından söylenen özlü sözleri bir arada bulabilirsiniz. Akrabalarımızı kader seçer, arkadaşlarımızı kendimiz seçeriz. Anne ve babalarımızı kader,arkadaşlarımızı kendimiz seçeriz.

Henry Kissinger Sözleri Bu sayfamızda Henry Kissinger tarafından söylenen özlü sözleri bir arada bulabilirsiniz. Seçeneksizlik düşüncenizi berraklaştırır. Her başarı sadece daha zor bir soruna giriş davetiyesidir. Ünlü olmanın avantajı şudur: İnsanların canını sıktığınızda bunun kendi hataları olduğunu düşünürler.

Pablo Neruda Sözleri / Bilge Sözleri Sözleri Bu sayfamızda Pablo Neruda Sözleri / Bilge Sözleri tarafından söylenen özlü sözleri bir arada bulabilirsiniz.

George Burns Sözleri Bu sayfamızda George Burns tarafından söylenen özlü sözleri bir arada bulabilirsiniz. Bu ülkeyi nasıl yöneteceğini bilen herkesin taksi sürme ve saç kesmekle meşgul olması ne büyük talihsizlik. Sevmediğim birşeyde başarılı olmaktansa, sevdiğim birşeyde başarısız olmayı tercih ederim.

Nurullah Genç Sözleri Bu sayfamızda Nurullah Genç tarafından söylenen özlü sözleri bir arada bulabilirsiniz. İhmale uğradığım dokunmuyor mu sana? Bin defa kırdığını bir defa anlasana!.. Ah, küçük bir vatanım olsa kalbinde senin Birbirine karışsa ölümümüz, ömrümüz. İçim içime sığmıyor! Şimdi sana dairim Ölesiye tutkulu Ölesiye şairim. Zümrüd-ü anka uçar senin bakışlarında Benim rüyalarımda birkaç deli […]

Rosa Luxemburg Sözleri Bu sayfamızda Rosa Luxemburg tarafından söylenen özlü sözleri bir arada bulabilirsiniz. İnsan iki ucundan yanan bir mum gibi olmalı. Doğru yaşam; ne zaman başlar ki bu? Kaçırılır mı yoksa yanından geçip gidilir mi? Irzına geçilmiş kirletilmiş kanda yuvarlanan pislik akan; işte burjuva toplumun hali bu. Bu dünya tarihinin girdabına yanlışlıkla kapıldığıma aslında […]

Sponsorlu Bağlantılar

2012 Güzel Sözler, Ünlü Kişilerin Sözleri, Özlü Sözler, Kişi Sözleri- Guzelsozun.com Tum haklari saklidir.