Alfabetik Liste

Karl Popper Sözleri Bu sayfamızda Karl Popper tarafından söylenen özlü sözleri bir arada bulabilirsiniz. Sadece tecrübe ile test edilmiş bir sistemi ampirik ve bilimsel kabul edeceğim. Bir sistemin doğrulanabilirliği ya da yanlışlanabilirliği kriter olarak alınmalıdır. Bilgimizin önünde sonunda bir sonu vardır, ama cahilliğimizin asla sonu yoktur.

Oliver W. Holmes Sözleri Bu sayfamızda Oliver W. Holmes tarafından söylenen özlü sözleri bir arada bulabilirsiniz. Bağnazın kafası gözbebeği gibidir; ne kadar aydınlık olursa o kadar küçülür. Günah işlemenin birçok vasıtaları vardır, fakat yalan bunların hepsine uyan bir saptır. Zayıf bir akıl, kendine zarar verebilecek kadar güç biriktiremez. Yani aptallık sıklıkla insanların delirmesini önler.

Necmettin Halil Onan Sözleri Bu sayfamızda Necmettin Halil Onan tarafından söylenen özlü sözleri bir arada bulabilirsiniz. Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın bu toprak, bir devrin battığı yerdir.

Federico Garcia Lorca Sözleri Federico García Lorca İspanyol şair ve oyun yazarı, aynı zamanda ressam, piyanist ve bestecidir. 27 kuşağının sembol üyelerinden birisidir. İspanya İç Savaşı’nın başlangıcında 38 yaşında iken milliyetçiler tarafından öldürülmüştür. Bu sayfamızda Federico Garcia Lorca  bir arada bulabilirsiniz. İçiniz kor gibi yanarken susmak, acıların en beteridir.  

Francois Rene de C. Sözleri Bu sayfamızda Francois Rene de C. tarafından söylenen özlü sözleri bir arada bulabilirsiniz. Francois Rene de Chateaubriand Sözleri / Bilge Sözleri Adalet, ulusların sürekli yiyeceğidir. Hoşgörünüzü tutumlu kullanın. Çünkü ona muhtaç olanların sayısı çok fazladır.

Pelin Onay Sözleri Bu sayfamızda Pelin Onay tarafından söylenen özlü sözleri bir arada bulabilirsiniz. Pelin Onay Sözleri Yalnızlık, bir barda unutulan sigara paketi gibidir. Fark edildiği yerde sahiplenilir ve hiçbir yalnızlık unutulduğu yerde bulunamaz.

John Stuart Mill Sözleri Bu sayfamızda John Stuart Mill tarafından söylenen özlü sözleri bir arada bulabilirsiniz. İnsanlar kötülük yaparlar; arzuları çok şiddetli olduğu için değil, vicdanları çok zayıf olduğu için. Bir uygarlığın seviyesini ölçmek isterseniz, derhal kadının hayat şartlarına bakın. Bir kişinin özgürlüğüne karışmak, sadece başkasına zarar vermesini engellemek içinse doğrudur. Mutluluğumu, isteklerimi gidermekte değil; […]

Rainer Maria Rilke Sözleri Bu sayfamızda Rainer Maria Rilke tarafından söylenen özlü sözleri bir arada bulabilirsiniz. Aşk, içimizdeki yangını söndürmeksizin taşımaya çalışmaktır. Aşk, iki yanlızlığın birbirine dokunması, birbirini koruması ve selamlamasıdır. İnsan, meyvanın çekirdeğini taşıması gibi ölümü kendi içinde taşımaktadır. İnsan içinden bir şey verirse o ufak ya da büyük olmaz, gerçek olur. Kalbimi nasıl […]

Hermann Hesse Sözleri Bu sayfamızda Hermann Hesse tarafından söylenen özlü sözleri bir arada bulabilirsiniz. Tanrı insanın içindedir. Yumuşak sertten güçlüdür, su kayadan güçlü, sevgi zorbalıktan güçlüdür. Hiç kimse kendi içinde yaşamadıkça başkalarının ruhlarındaki kıpırtıyı anlayamaz. Bir deliyle başederken, yapılacak en mantıklı şey normal rolü yapmak. Birisi mutluluğuyla yada erdemiyle övünüyor, böbürleniyorsa, onda bunun ikisi de […]

Jim Horning Sözleri Bu sayfamızda Jim Horning tarafından söylenen özlü sözleri bir arada bulabilirsiniz. Hiçbir şey umduğumuz kadar basit değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

2012 Güzel Sözler, Ünlü Kişilerin Sözleri, Özlü Sözler, Kişi Sözleri- Guzelsozun.com Tum haklari saklidir.